زعفرانیه، خ مقدس اردبیلی

پلاک ۹۸، طبقه۳، واحد ۳۰۱

بخش ارتودنسی:  ۰۲۱۲۶۲۰۴۳۰۴
بخش اطفال :  ۰۲۱۲۶۲۰۳۶۰۱

شنبه و چهارشنبه: ۱۴:۰۰ - ۱۸:۰۰

ارتباط مستمر از طریق سایت

آموزش تصویری نخ دندان

نخ دندان کشیدن در چهار مرحله:

مرحله چهارم

برای دندانهای چپ پایین نخ را روی شصت راست وانگشت نشانه چپ, قراردهید و با حرکتهای ارام و اره ای (عقب / جلو) نخ را بین دندان هدایت کنید .

مرحله سوم

نخ دندان را به شکل نیم دایره دوردندان قرار داده و به صورت اره ای حرکت دهید.دقت کنید که نخ به لثه آسیب نزند. برای هر دندان از قسمت تمیز نخ استفاده کنید.

مرحله دوم

برای دندانهای چپ بالا, نخ را روی شصت چپ وانگشت نشانه راست قراردهید وبرای دندانهای راست بالا, از شصت راست وانگشت نشانه چپ استفاده کنید.

مرحله اول

۳۰سانت نخ راجدا کنید .دو سر نخ را به هم گره بزنید با اینکار دیگرانگشتها کبود نمی شود.انگشتهارا داخل حلقه قراردهید .بین دو انگشت حداکثر ۱ سانت فاصله کافی است

آموزش فلسفه نخ دندان

به کودک خود,با روشهای جالب، فلسفه نخ دندان و روش صحیح کشیدن نخ دندان را آموزش دهید.

حرکتهای اره ای (عقب / جلو)
حرکتهای آرام و بدون فشار

آموزش فلسفه نخ دندان

البته تا سه سالگی اغلب دندان‌های شیری، به‌خصوص دندان‌های جلو، از هم فاصله دارد و چندان لزومی به تمیز کردن فاصله میان آنها نیست. اما دندان‌های عقب به تدریج به هم نزدیک می‌شود و سپس به هم می‌چسبد. در این زمان باید نخ کشیدن را شروع کرد.

طبق نظر انجمن دندانپزشکی امریکا، نخ و مسواک هر دو ضروریند ،اما استفاده از نخ دندان قبل از مسواک، کمک می کند که فلوراید موجود در خمیر دندان در زمان مسواک زدن، بهتر به میان دندان ها نفوذ کرده و در نتیجه احتمال پوسیدگی دندان کاهش یابد. استفاده روزانه از نخ دندان برای پیشگیری از تجمع باکتری ها بین دندان ها و تشکیل پلاک و رسوب و در نتیجه تورم و التهاب لثه که اولین مرحله در بیماری های لثه می باشد، ضروریست.
هنگام نخ کشیدن هم باید مواظب باشیم که نخ را با فشار و محکم وارد فضای میان دندان‌ها نکنیم ,زیرا سبب ایجاد زخم در لثه می‌شود.